تعمیرات برج خنک کننده فایبر گلاس

تعمیرات برج خنک کننده

برج های خنک کننده همانند دیگر تجهیزات صنعتی در تأسیسات بایستی به درستی و مطابق نیاز با شرایط یک مجموعه و ویژگی های محیط آن مجموعه انتخاب (انتخاب برج خنک کننده) و طراحی شده باشند و بعد از طراحی مناسب و ساخت برج های خنک کننده با استفاده از استانداردهای مناسب، بایستی به درستی نصب شوند. 

مقاله پیشنهادی : رسوب زدایی برج های خنک کننده

 

معمولاً به دلیل کوتاهی و یا غفلت صاحبان برج های خنک کننده به مرور زمان این دستگاه ها فرسوده می شوند و از طرفی نصب قطعات جدید و یا خرید برج خنک کننده جدید مقرون به صرفه نیست؛ لذا صاحبان شرکت ها تصمیم به تعمیر برج خنک کننده می گیرند .

 

برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره های 02165683715 ، 02165684267 تماس حاصل فرمایید . 

 

در بسیاری از موارد چون تعداد افراد کافی برای نگهداری از این برج ها در نظر گرفته نمی شود، معمولاً باعث می شود که مراقبت لازم صورت نگیرد و زمان لازم و کافی برای مراقبت و نگهداری و سرویس برج در نظر گرفته نشود؛ که نتیجه ای جز فرسودگی برج خنک کننده در پی ندارد.  

 

مقاله پیشنهادی : مزایای برج خنک کننده

 

تعمیر برج خنک کننده نیاز به تجربه ی کافی در این زمینه به علاوه استفاده از قطعات با کیفیت دارد که شرکت الماس غرب با استفاده از بهترین قطعات و نیروی انسانی با تجربه تعمیر برج خنک کننده را انجام می دهد .

تعمیرات برج خنک کننده توسط الماس غرب

شرکت الماس غرب  اولین طراح و تولید کننده برجهای خنک کننده فایبرگلاس ایران و  ۱۰ سال سابقه تولید در، از سال ۱۳۸۵، فعالیت خود را در ایران آغاز نمود.

عمده محصولات تولیدی این شرکت شامل : برجهای خنک کننده، فایبرگلاس و قطعات جانبی برج های خنک کننده می باشد.

برجهای خنک کننده تولید شده توسط این شرکت متناسب با هرگونه نیازی طراحی شده و در نقاط مختلف از لحاظ شرایط آب و هوایی و ابعاد، از آپارتمانهای مسکونی گرفته تا مجتمع های صنعتی بزرگ، قابل استفاده است.

هم اکنون این شرکت با ۱۰۰۰ پروژه در حال کار در سطح ایران، بزرگ ترین تولید کننده و فروشنده این محصول می باشد. برجهای خنک کننده این شرکت از بهترین مواد اولیه خارجی استفاده می شود.

آشنایی با برج خنک کننده

در این قسمت می خواهیم شما رو با برج خنک کننده آشنا کنیم . برج خنک‌کننده یا همان برج خنک‌کن، که معادل انگلیسی آن Cooling tower است، در واقع وسیله‌ای برای دفع حرارت اضافی آب مورد استفاده در چگالنده به جو از طریق تبادل حرارتی با هوا است . برج‌های خنک‌کننده  طرز کارشان به این شکل است : معمولاً با تبخیر آب، حرارت ایجاد شده در یک واحد شیمیایی را دفع میکند و سیال سرویس را تا دمای حباب مرطوب هوا پایین می‌آورند؛ البته باید این نکته مهم را در نظر داشت که در برخی از برج‌های خنک‌کن با چرخه بسته که به برج خنک‌کن خشک مشهور هستند، کاهش دمای سیال سرویس فقط  تا دمایی در حدود نزدیک به دمای حباب خشک هوا امکان‌پذیر است.

خدمات دیگر الماس غرب : تولید برج خنک کننده 

در واقع با بیان ساده تر می توان گفت ، برج خنک‌کننده در واقع سیستمی است که از آن به جهت خنک‌سازی آبی در فرآیندهای سردسازی سیستم‌های پالایشگاه‌ها ، نیروگاه‌ها ،  تهویه مطبوع و غیره می توان از آن استفاده کرد.

موارد استفاده برج خنک کننده در سیستم خنک‌کاری واحدهای پالایشگاهی، پتروشیمی ها و سایر واحدهای شیمیایی مشابه، سیستم‌های اچ‌وی‌ای‌سی و  نیروگاه‌های حرارتی برای تهویه مطبوع ساختمان استفاده می‌شود. دسته‌بندی برج‌های خنک‌کننده در واقع بر اساس نوع تماس هوا با آب صورت می‌گیرد.

از نظر ابعاد و اندازه، در واقع برج های خنک کننده در اندازه های مختلف ساخته می شوند ، از یک ساختمان کوچک گرفته تا سازه های غول پیکر و حجیم . همچنین نوعی از برج‌های خنک‌کننده با شکل مستطیلی با ارتفاع تقریبی چهل متر و طول هشتاد متر نیز وجود دارند. در بیش‌تر موارد از برج‌های خنک‌کننده با ظاهر هذلولی شکل در نیروگاه‌های هسته‌ای استفاده می‌شود؛ هرچند که در برخی از واحدهای شیمیایی بزرگ و سایر واحدهای صنعتی نیز از آن‌ها استفاده می‌شود یا در واقع از آن ها می توان استفاده کرد. در مقابل این برج‌های خنک‌کننده ی عظیم‌الجثه که در صنایع خاص و مخصوصی به کار گرفته می‌شوند، اکثریت قریب به اتفاق برج‌های خنک‌کننده تجهیزات کوچک هستند که در مقیاس کوچک طراحی می شوند و در کنار واحدهای مختلف صنعتی یا مسکونی برای تهویه هوا به کار می‌روند.

خدمات دیگر الماس غرب : تعمیرات برج خنک کننده فایبر گلاس

برج‌های خنک‌کننده، سیستم توزیع و پخش آب گرم دارند که آب را به صورت یکنواخت روی شبکه مشبک نزدیک به هم می‌پاشد. این شبکه‌ها در اصطلاح آکنه یا پرکننده نامیده می‌شود. طرز کار به این شکل است : آکنه‌ها آب سرازیر شده از بالای برج ها را با هوایی که از میان آن حرکت می‌کند، کاملاً مخلوط کرده؛ به حالتی که آب به صورت یک قطره از سطح یک آکنه به سطح آکنه دیگر توسط نیروی ثقل خود می‌ریزد. هرچند در واقع در این برج‌ها مقداری انتقال حرارت محسوس از آب به هوا وجود دارد که نمی توان از آن چشم پوشی کرد، ولی تقریباً اثر خنک‌کنندگی تماماً و به صورت کامل از تبخیر قسمتی از آب اسپری شونده در برج حاصل می‌شود. بخار حاصل از فرایند تبخیر در برج توسط جریان هوایی که یک دمنده ایجاد می‌کند از برج خنک کننده به صورت کامل خارج می‌شود. با توجه به این که دما و رطوبت هوایی از برج افزایش می‌یابد، بدیهی است که میزان تأثیر برج خنک کننده تا حد زیادی به درجه حرارت مرطوب هوای ورودی بستگی دارد و با کاهش آن افزایش می‌یابد.

 

مقاله پیشنهادی : تاثیر تصفیه آب در عملکرد برج خنک کننده فایبر گلاس